Navštivte sezónně otevřenou kavárničku na zámku. Příjemné prostředí,

velká sbírka starých mlýnků na kávu, stálá expozice historických motocyklů.

 

Otevřeno od Velikonoc

18.4. od 16.00 ...

19.4. od 10.00 ...

20.4. od 10.00 ....

21.4. od 13.00... do 17.00

Duben pátky od 17.00 ..

so                od 10.00 ..

ne                od 10 do 17.00

30.4. čarodějnice   od 16.00 ..

Květen taktéž + 1. a 8. od 10.00 - 20.00

Červen kromě pondělků denně od 14.00 do 20.00 so.ne. od 10.00

Červenec, srpen denně kromě pondělků od 10.00 do ..  21.00 

Možnost otevření na objednávku na č. telefonu 603 100089

Další upřesníme podle potřeby.

Kniha autora z Kácova určená čtenářům od osmi let.

Chcete  vědět jak hospodaří Kácov? Chcete si porovnat rozpočet
s ostatními obcemi?

Zajímá Vás kolik se vynakládá na školu, bezpečnost, bydlení?

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (396 | 44%)

KÁCOVSKÉ BROUZDÁNÍ

 

Kácovské brouzdání

Kraj: Středočeský kraj

Okres:Kutná Hora

Město:Kácov

    Kácov na první pohled nenabízí nic speciálního a strhujícího. Zámek je nepřístupný, není tu ani velké koupaliště, ani žádná atrakce. Ale právě v lenivé ospalosti a spoustě romantických zákoutí spočívá jeho půvab.

    Na jezu u pivovaru, kam je to z kácovského náměstí zhruba dvě minuty klidné chůze, se dá plavat i brouzdat v peřejích pod splavem, chytat ryby a taky se věnovat jízdě na lodi. Otevřená je pivovarská hospoda a sto metrů odtud můžete posedět ve vodácké hospodě U Vydry. Pravidelně se zde scházejí vodáci a "čundráci" a o dobrou muziku a veselé historky není rozhodně nouze. K tomu připočítejte dobré místní pivo plus grilované maso a o příjemný večer je postaráno.

    Nyní ovšem zpět na cesty za poznáním. Pokud přijedete vlakem, nemusíte jít od nádraží do městečka po silnici. Nepřejdete řeku po mostě (ten si mimochodem zahrál ve filmu Tmavomodrý svět, když po něm čeští letci na motorce prchali do ciziny) ale půjdete dál po stále stejné straně řeky, po cestě okolo trati. Asi po pěti stech metrech odbočuje cesta vlevo přes koleje okolo malé kapličky a stoupá vzhůru. Tudy se dostanete do lesů na skalách nad řekou Sázavou. Pokud stojíte o skutečnou skalní vyhlídku, jděte ještě o kousek dál, až k bílému patníku s černou číslicí 1.2. Překročíte koleje a stoupáte světlým lesem v prudkém svahu. Není tu značená cesta a jde o trochu vysokohorskou partii. Po pár stech metrech, kdy budete směřovat lesem vpravo vzhůru, vyšplháte na skalnatý ostroh, kterému se říká Čertovka a odkud je hezký výhled na celé městečko a údolí s řekou Sázavou. Když se vrátíte na cestu, můžete pokračovat podél kolejí až k dalšímu mostu, který je hned pod kácovským náměstím.

    Pokud vyrazíte do Losinského údolí, vezměte na vědomí, že přes prázdniny tady táboří skauti a indiáni a je tu tedy dost rušno.Vyberte si proto raději jiný měsíc než červenec a srpen. Od nádraží vede zelená značka okolo Chobotského mlýna a asi po kilometru se ponoří do Losinského údolí. Jedna za druhou se tu pak otevírají udržované louky podél potoka, lemované na okolních svazích lesy. Asi po dvou kilometrech narazíte na osadu Toronto, několik srubů s ohništěm a táborovou jídelnou. Je to příjemné místo u potoka, navíc se tu, pokud nic nezničíte, dá i přespat pod střechou, byť ve vlastním spacáku.

Návštěva Zruče nad Sázavou

    Koho neomrzelo brouzdání kolem městečka, může se vydat po červené značce až do Zruče nad Sázavou. Cesta, v délce několika málo kilometrů, sice vede v úvodu do kopce, kolem vrcholu Klenka, ale dále je to už jen po vrstevnici a pak z kopce až do Zruče. Zde si můžete prohlédnout historické centrum a zámek, a vrátit se zpět vlakem do Kácova. Zámek je otevřen pro veřejnost, prohlídka zámku trvá cca 40 minut a k vidění je zde 11 místností. Za návštěvu stojí i zámecký park osazený několika sochami.

 

Autor: Milan Doležal - www.turistik.eu

Vložil: Petr

Vytvořeno: 2007-10-30 00:00:00

01.02.2014 00:17:02
SPK
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one