Navštivte sezónně otevřenou kavárničku na zámku. Příjemné prostředí,

velká sbírka starých mlýnků na kávu, stálá expozice historických motocyklů.

 

Otevřeno od Velikonoc

18.4. od 16.00 ...

19.4. od 10.00 ...

20.4. od 10.00 ....

21.4. od 13.00... do 17.00

Duben pátky od 17.00 ..

so                od 10.00 ..

ne                od 10 do 17.00

30.4. čarodějnice   od 16.00 ..

Květen taktéž + 1. a 8. od 10.00 - 20.00

Červen kromě pondělků denně od 14.00 do 20.00 so.ne. od 10.00

Červenec, srpen denně kromě pondělků od 10.00 do ..  21.00 

Možnost otevření na objednávku na č. telefonu 603 100089

Další upřesníme podle potřeby.

Kniha autora z Kácova určená čtenářům od osmi let.

Chcete  vědět jak hospodaří Kácov? Chcete si porovnat rozpočet
s ostatními obcemi?

Zajímá Vás kolik se vynakládá na školu, bezpečnost, bydlení?

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (399 | 44%)

Reakce na příspěvek ,,Jana" ze dne 27.6.2010

Mysleli jsme si, že o takzvaných Evangelizačních dnech v Kácově, toho bylo napsáno již dosti a nechtěli jsme se k tomuto tématu vracet. Bohužel, musíme takto ještě jednou učinit a to proto, abychom se pokusili vysvětlit, co nás vedlo k reakcím na tuto akci.Nyní se vám pokusíme nabídnout jiný pohled na celou problematiku, vynecháme ono nemorální chování pana starosty Buchala, při prosazování této akce i jeho nepřiměřenou reakci na kritiku zastupitelky paní Kuřetové.

To, že sektářství v naší zemi se skutečně rozrůstá, je jasné i z pohledu odborníků, kteří se touto problematikou zabývají. Při podrobném pročítání následujícího článku, který jsme zde umístili celý, jsme si uvědomili, jak velmi se podobá tomu, co proběhlo v Kácově. Připomínáme, že ,, Fatym", má základy v Americe, hlasité halelůja, znělo i v místním pivovaru a kdo si otevře stránky Fatymu, musí přiznat že chvála Ježiše Krista, na něho bude útočit ze všech pozic. Když k tomu ještě zhlédnete nějaké to video a poslechnete píseň, možná se i vy budete muset zamyslet, koho, že to pan starosta přivezl do Kácova.

Téma týdne

První kvalitní diskuse na internetu

Co je Téma týdne a jak funguje? - čti zde

Týden 44.

Má křesťanství ještě šanci?

Sektáři křičí: „Jsem tak zblázněný do tebe, Ježíši!"

Sektáři křičí: „Jsem tak zblázněný do tebe, Ježíši!

28.10.2009 / Společnost

Kapela hrající chytlavou náboženskou píseň, tancující lidé a zpocený kněz v košili s kravatou vykřikující hesla jako „Bůh" nebo „Ježíš". Video níže zachycující setkání sekty Triumfálního centra víry minulo málokoho.

Sekta se ale do hledáčku Čechů nedostala poprvé. Není tomu ani půl roku, co mladá režisérka a studentka FAMU Tereza Nvotová, ve svém filmu Ježíš je normální, zveřejnila záběry zevnitř sekty. Tereza Nvotová se v dokumentu vyrovnává se svou zkušeností z bilinguální „Školy budoucnosti", kde byla vychovávána americkými misionáři, kteří patřili do Hnutí víry. Triumfální centrum víry v Česku totiž vychází právě z amerického hnutí.

Běsnění přichází po 3:09. Vydržte.

„Za nejradikálnější skupinu působící momentálně v Česku bych považoval Triumfální centrum víry," řekl médiím Jaroslav Hynek z olomouckého Centra pro prevenci v oblasti náboženských sekt, čímž zasadil zmíněnou sektu do kontextu. Hnutí si získává příznivce prezentací připomínající jakousi kombinaci hudebního koncertu a velice jednoduché agitace. Projevy kněz prokládá slovem halelujah, tak často, že to normálnímu člověku při delším poslechu až leze na nervy. Všechna kázání, stejně jako píseň o Ježíši, však působí komickým dojmem a setkává se spíše s opovržením a posměchem. Lidé jsou to dospělí, tak ať si dělají co chtějí. I když to vypadá poněkud bláznivě.

Toto ale úplně neplatí v šokujících záběrech z dětské konference, jaké vzbudily negativní ohlasy odborníků.  „Já jsem říkala, že při těch chvalách k Bohu ani nebudeme chodit na záchod nebo pít, protože Ježíš to taky nedělal. Ježíš taky během toho, co byl na kříži, taky neslezl a neřekl: Počkejte na mě, já se musím jít občerstvit, už to nevydržím. Jdu se vyčůrat a zase si tam vlezu nazpátek. I my to tedy můžeme udělat. Halelujah, halelujah," říká mladá příslušnice sekty asi osmiletým dětem ve třídě. Po mnoha jejích proslovech a písních, kdy je dětem vštěpováno, že „Ježíš je úplnej borec borců", zažije malý Tomášek nervové zhroucení a mladá žena to v slzách vykládá jako „Boží přítomnost". Po chvíli Tomášek popisuje, že viděl Ježíše na konci tunelu. „Mně šel mráz po zádech při té manipulaci s dětmi. Ta manipulace je velmi velmi riziková, drsná a emočně velmi vypjatá a ty děti zjevně byly zneurotizované. Děti se pak snaží zavděčit, že pak popisují nějaké vidiny a paranormální jevy," řekl pro Českou televizi psycholog a soudní znalec Slavomil Hubálek. I když chování členů sekty ve školách veřejnost odsuzuje, nejedná se o trestný čin a policie proti nim nemůže nijak postupovat.

Zvláště ve větších městech jsou běžně k vidění lidé, kteří zastavují na ulici kolemjdoucí a snaží se je oslovit s myšlenkami týkajících se víry. Převážně jsou ostatními považováni za lehce vykolejené lidi, kteří ale nejsou ostatním nebezpeční. Záběry zveřejněné mladou režisérkou ale vypovídají, že tak jednoduché to není a že určité sekty se mohou stát určitou hrozbou. Zejména ve spojením s dětmi.

odkaz  http://www.studenta.cz/login

Dne 31.5. až 2.6. 2010 se na území Kácova konalo cvičení pro takzvané odborníky na evangelizační dny, které se konaly od středy v táboře Ymca.

Tuto akci zaštiťovalo SDRUŽENÍ SÁZAVA 21 a jedním z organizátorů

byl i pan starosta Buchal. Zastupiteli bylo panu starostovi doporučeno, aby

tuto svou soukromou akci nikterak nespojoval s městysem Kácov

Jaká byla skutečnost:

Akce byla oficiálně prezentována pod záštitou starosty městyse Kácov.

Přizvaní účastníci byli ubytováni v prostorech obce.

Účastníci využívali prostory obecního úřadu, po kterých se pohybovali naprosto volně bez jakéko-li kontroly.

Účastníci užívali toalety úřadu, elektriku a vodu.

Zaměstnanci obce vykonávali různé úkoly související s touto akcí z příkazu pana starosty.

Ani jeden s těchto bodů nebyl zastupiteli schválen.

Jací zde byli lidé:

Podle pana starosty, zde bylo dvacet vysokoškolsky vzdělaných a velice inteligentních lidí.

Podle části obyvatel se jednalo o velice arogantní lidi bez základu slušného chování ( zdravení, poděkování atd.)

Oficielně byla podána jedna stížnost na obecní úřad pro rušení nočního klidu.

 

KOMENTÁŘ

Osobně jsme se přesvědčili, že na úřadu městysu Kácov se svítilo ještě dlouho po desáté hodině a různí lidé vycházeli, či vcházeli do prostor úřadu !

2.-3. června - Kácov-Soběšín, akce ČESKO PRO KRISTA (víkend duchovní obnovy a misijní iniciativy), tábor YMCA, prezentace letáčků BTM, rozhovory s lidmi, vč. se starostou p.Bouchala.

 

Pochod pro život 2010

Pochod pro život 201020. 3. se v Praze konal další ročník Pochodu pro život. Z naší oblasti jsme také vypravili autobus.

První účastníci nastupovali ve Štítarech asi o půl deváté, další přistoupili ve Znojmě a v Olbramkostele. Téměř do posledního místa zaplněný autobus se rozjel do Prahy. Cestou byl bohatý program: modlitba růžence, křížové cesty, povídání,...

Pochod pro život 2010

 

Na první zastávce jsme se setkali s panem Jaroslavem Buchalem, starostou Kácova, který nám velmi srdečně přiblížil chystanou akci Česká republika pro Ježíše 2010 aneb evangelizační dny "Jirsíkův Kácov" (více zde) a všechny pozval. Šlo o velmi milé setkání.

2.-3. června - Kácov-Soběšín, akce ČESKO PRO KRISTA (víkend duchovní obnovy a misijní iniciativy), tábor YMCA, prezentace letáčků BTM, rozhovory s lidmi, vč. se starostou p.Bouchala
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one